Renginiai

 • Vidurnakčio poezijos skaitymai. DAINIUS SVOBONAS skaito Alfonso Nykos – Niliūno eiles

  Festivalis
  nuo rugpjūčio 24 d. iki rugpjūčio 24 d.
  Anykščių koplyčia (Vilniaus g. 36)
 • Vidurnakčio poezijos skaitymai. DAINIUS SVOBONAS skaito Alfonso Nykos - Niliūno eiles

  Festivalis

  🎭 Vidurnakčio poezijos skaitymai Anykščių koplyčioje 🎻

  Rugpjūčio 24 d. 00:00 val. kviečiame į ypatingą renginį – vidurnakčio poezijos skaitymus Anykščių koplyčioje. Šiame renginyje Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius Svobonas, apdovanotas Ordinu Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi ir Auksinio scenos kryžiaus laureatas, skaitys Alfonso Nykos-Niliūno eiles. Jam akomponuos aktorius ir profesionalus smuikininkas Darius Krapikas.

  Festivalyje pirmą kartą dalyvausiantis aktorius Dainius Svobonas – išskirtinė asmenybė Lietuvos teatro scenoje. Sukūręs daugiau nei keturiasdešimt teatrinių vaidmenų, D. Svobonas yra viena iš pagrindinių lietuviško teatro figūrų, užburiančių žiūrovus savo profesionalumu, tikslumu ir universalumu. Jo kūrybinėje biografijoje susipina psichologinių ir sudėtingų bei komiškų ir ekspresyvių personažų kūrimo trajektorijos. Ypatingu kūrybiniu apogėjumi galima vadinti Jono Jurašo režisuotus spektaklius „Balta drobulė“ ir „Barbora“, kuriuose Garšvos ir Žygimanto Augusto personažai parodo aktoriaus ekscentriškumą, ekspresyvumą ir įtaigą.

  Alfonsas Nyka-Niliūnas – poetas, kritikas, vertėjas – ne tik vienas iš svarbiausių lietuvių emigracijos rašytojų, bet ir simbolinė figūra, kuri bene geriausiai atstovauja pokario išeivijos egzistencinėms ir intelektualinėms dilemoms. Nykos-Niliūno poezija individualistinė, kultūrinė, filosofinė, jai suprasti reikia erudicijos ir minties darbo. Tačiau stengtis verta, nes tada atsiveria „pojūčių jautrumas, emocijų subtilumas, rafinuoti, neklystančio skonio ir raiškumo įvaizdžiai, nerimstanti, lengvus atsakymus atmetanti mintis“ (Jurgis Blekaitis).

  Nepraleiskite šios progos!

  Susitikime Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36)

  Renginys nemokamas!