Naujienos

 • Šv. Kotrynos bažnyčioje – paskutinis poetinės-muzikinės dedikacijos Vytautui Mačerniui parodymas

  Naujiena | 2021-10-27
 • Šv. Kotrynos bažnyčioje – paskutinis poetinės-muzikinės dedikacijos Vytautui Mačerniui parodymas

  Naujiena | 2021-10-27

  2021 m. lapkričio 7 d. 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks paskutinis poetinės-muzikinės programos, skirtos Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, parodymas. Žinomi teatro ir kino aktoriai, dainų autoriai ir atlikėjai suvienijo savo kūrybines jėgas ir poeto metams parengė išskirtinę programą, žyminčią V. Mačernio indėlį į Lietuvos kultūrą.

  Dainuojantys aktoriai Gediminas Storpirštis ir Giedrius Arbačiauskas į savo būrį pakvietę jaunąją dainų kūrėją Živilę Mackevičiūtę atliks dainas, sukurtas tragiško likimo poeto eilėmis. O Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, aktorius Vladas Bagdonas viską apjungs skaitydamas eilėraščių ciklą „Vizijos“, kuris laikomas savotiška dvasine poeto autobiografija.

   

  Ši programa jau sėkmingai apkeliavo didžiąją dalį Lietuvos: ji skambėjo ir ant piliakalnio poeto tėviškėje Šarnelėje, Pažaislyje, dvaruose, teatrų salėse ir štai baigia savo kelionę Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.  Programos sumanytojai – geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ – neabejoja, kad šis išskirtinis, intelektualiai pakrautas renginys, talentingų aktorių ir atlikėjų dėka, praplės V. Mačernio kūrybos gerbėjų ratą, sužadins poezijos troškulį ir leis didžiuotis mūsų šalies kūrėjais.

   

  Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas, vienas pačių reikšmingiausių savo kartos poetų. V. Mačernio kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jo poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Viena vertingiausių Vytauto Mačernio kūrybos dalis – eilėraščių ciklas „Vizijos“, kuriame filosofiniai apmąstymai susipina su senos žemaitiškos sodybos realijomis, genčių likimu, su autoriaus atsiminimais, peraugančiais į regėjimus, kupinus poezijos ir spinduliuojančios prasmės.

  VšĮ „Bardai LT“ paruošta informacija

  Bilietų kaina: 10 Eur, 12 Eur, 15 Eur, 20 Eur

  Bilietus platina TIKETA ir 1 val. iki koncerto pradžios prie įėjimo į salę