Renginiai

 • Pažaislio liepų alėjos vakarai: Baltasis Kiras | Graži ir ta galinga

  Festivalis
  12
  rugpjūčio 2020 m. | 19:00
  Pažaislio vienuolynas
 • Pažaislio liepų alėjos vakarai: Baltasis Kiras | Graži ir ta galinga

  Festivalis

  Gražia tradicija tampantys kultūros festivalio ,,Purpurinis vakaras“ įžanginiai koncertai Pažaislio liepų alėjos vakaruose džiugins ir šiais metais. Likus savaitei iki festivalio Anykščiuose, 2020 metų rugpjūčio 12 dieną, 19:00 į dviejų dalių koncertą kvies atlikėjas Baltasis Kiras bei nuotaikingą spektaklį – koncertą ,,Graži ir ta galinga“ surengs merginų grupė iš Klaipėdos. Į koncertą kviečia svetingumo kompleksas ,,Monte Pacis“ bei geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT“

  Pirmojoje koncerto dalyje savo naujausio albumo dainas pristatys atlikėjas Baltasis Kiras. Žinomų dainų ,,Lūpytės“, „Saulei šviečiant“ ir kitų dainų autorius ir atlikėjas Tautvydas Augustinas žada jaukų vakarą, kuriame netrūks pamąstymo ir  humoro. Savo kūryboje atlikėjas apdainuoja svarbius žmones ir reiškinius. „Ji (kūryba) eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada nesveikai gera ir ramu. Mes tik padedam vieni kitiems keliauti per šitą skubėjimą, kuris ne lyg azartinis lošimas po truputį pasiglemžia gebėjimą išlikti žmogumi. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau“, – sako Tautvydas.       Nepraleiskite galimybės pasiklausyti ,,Baltuojo Kiro” dainų ir pajusti hipiškas meilės bei laisvės nuotaikas

  Na, o grupė ,,Graži ir ta galinga“ bandys atsakyti į klausimą – kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.

  Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?

  Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio – koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.

  Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė

  Dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė

  Kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė

  Šviesų dailininkas: Julius Kuršis

  Garso režisierius: Laurynas Milinis

  Amžiaus cenzas – N-14.

   

  Riboto kiekio, bilietų kainos (bilietai brangs):

  20 € – liepų alėjoje po atviru dangumi;

  25 € – parteryje;

  30 €  – prie staliukų po stogu (aptarnauja padavėjas).

  Bilietus platina TIKETA ir likus valandai iki renginio pradžios prie įėjimo į Karietų aikštę.

  Daugiau informacijos: koncertai@bardai.lt; mob. +370 672 23266

  Grupiniai bilietai: vitalijus@gme.lt

  Vietos nerezervuojamos!!!