Renginiai

 • NIKO – progresyvios klasikos muzikos ir brandžios gastronomijos degustacija

  Koncertas
  nuo gegužės 25 d. iki gegužės 25 d.
  Svetingumo kompleksas "Monte Pacis", Kaunas
 • NIKO - progresyvios klasikos muzikos ir brandžios gastronomijos degustacija

  Koncertas

  2023 m. gegužės mėn. 25 d., 19:00  – jubiliejinio – 10-ojo Monte Pacis” ir Pažaislio Liepų alėjos vakarų vasaros sezono atidarymas. Progresyvios klasikos muzikos  ir brandžios gastronomijos degustacija

  Intriguojantis, dinamiškas, kūrybingas, itin kruopščiai parengtas Kolektyvinio Naujų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ meno vadovo Gedimino Gelgoto, svetingumo komplekso „Monte Pacis“ vadovės-someljė Indros Ramanauskienės ir virtuvės šefo Raimundo Dambrausko bei renginių organizatorių „Geros muzikos ekspertai“ ir Bardai LT  projektas ieškantiems naujų potyrių – patiekalai kurti pagal muzikinius kūrinius, o jų eiga rikiuojama pagal skonių intensyvumą. Moderniomis idėjomis apipinta klasika akims, ausims, gomuriui ir širdims.

   

  Vakaro meniu:

  Šaltasis užkandis ~ Johann Sebastian Bach

  Lydekų „croquette”, lydekų ikrai, baltieji ridikai, cikorijos, saldžiųjų žirnelių kremas

  Karštasis užkandis ~ Antonio Vivaldi „Vasara“

  Brandinti „Acquerello” ryžiai, krabų mėsa, žirneliai, smidrai iš Lietuvos ūkių, Vivaldi „Stracchino” sūris, vytinta šoninė „Pancetta”

  Karštasis patiekalas ~ Antonio Vivaldi „Žiema“

  Lietuviška elniena marinuota granatmedžio vaisių sėklų sultyse, raudonojo vyno ir burokėlių oda, bulvių ir trumų puta, džiovinti baravykai, kadagio uogos

   

  Desertas „Balcarce” ~ Astor Piazolla „Libertango”

  „Dulce de Leche” kremas, pekanų riešutų „praline”, morengai, vaniliniai putėsiai, migdolų biskvitas 

  Į kainą įskaičiuotas koncerto bilietas bei degustacinė vakarienė.

  Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO.

  Ansamblis aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, tarp kurių pasirodymai pasaulinėse “EXPO” parodose Astanoje (Kazachstane) ir Dubajuje (JAE), Europos Parlamente Briuselyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis ir t.t. Deleguoti visų trijų Baltijos šalių Seimų NIKO paminėjo Lietuvos, Latvijos ir Estijos šimtmečius Europos Komisijoje Strasbūre.

  NIKO bendradarbiauja su pasaulinio lygio atlikėjais, tarp kurių – maestro Kristjan Järvi ir Martynas Stakionis, smuikininkai Mari Samuelsen ir David Nebel, violončelininkai David Geringas, Vytautas Sondeckis, violončelininkas ir kompozitorius Peter Gregson. G. Gelgoto pirmąją simfoniją „Extracultural” grupė atliko kartu su Vidurio Vokietijos radijo (MDR) simfoniniu orkestru bei Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

  NIKO buvo įkurtas 2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto, kolektyvas yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, nuolatos atstovaujantis Vilniaus ir Lietuvos vardui svarbių diplomatinių misijų metu. NIKO artistai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, o kolektyvo meno vadovo Gedimino Gelgoto muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. 2015 metais kompozitoriui įteiktas Vilniaus Savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimas ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo Kūrėjo premija, 2020 metais – aukščiausias LR Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk”.

  NAUJŲ IDĖJŲ KAMERINIO ORKESTRO NARIAI:

  AUGUSTA JUSIONYTĖ (smuikas), DALIA SIMAŠKAITĖ (smuikas), JULIJA IVANOVAITĖ (smuikas, altas), AGATA URSUL (smuikas), LIUDVIKAS SILICKAS (violončelė), AUGUSTINAS SOKALSKI (violončelė)

  GEDIMINAS GELGOTAS (dirigentas | meno vadovas | kompozitorius)

  —————————————————————————————————————

  Koncertų ciklas „Pažaislio Liepų alėjos vakarai“ kviečia pabūti unikalioje aplinkoje, pajusti gamtos bei ramybės pulsą, pailsėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, praturtinti save ir atrasti gerovę muzikoje.

  Esant lietingam orui, organizatoriai kviečia pasirūpinti skėčiais ir apsauga nuo lietaus arba įsigyti vietas prie staliukų po stogu (vietų skaičius ribotas).

  Bilieto kaina: 100 Eur (į kainą įskaičiuota vakarienė).

  Bilietus platina kakava.lt.