Naujienos

 • „Muzikos salė | Gyvai“ kviečia į paskutinę muzikos savaitę: virtualioje scenoje pasirodys Gabrielė Vilkickytė ir Andrius Kaniava

  Naujiena | 2021-05-17
 • „Muzikos salė | Gyvai“ kviečia į paskutinę muzikos savaitę: virtualioje scenoje pasirodys Gabrielė Vilkickytė ir Andrius Kaniava

  Naujiena | 2021-05-17

  Trys mėnesiai pilni gyvo skambesio ir muzikinio jaudulio baigiasi koncertų ciklas  „Muzikos salė | Gyvai“ kviečia į finalinę muzikos savaitę. Paskutiniai šio unikalaus renginio svečiai išskirtinio vokalo savininkė Gabrielė Vilkickytė ir aktorius, kompozitorius ir atlikėjas Andrius Kaniava.

  Kviečia Andrius Kaniava:

  Šio pavasario tradicija tapęs, analogų šalyje neturintis renginys „Muzikos salė | Gyvai“  kviečia į paskutinius muzikinius pasimatymus šią savaitę  – antradienį ir penktadienį 20 val. AGATA LT „Youtube“ kanale.

   

  Pirmasis šios savaitės svečias – aktorius, režisierius ir atlikėjas Andrius Kaniava, kuris šios priverstinės kūrybinės pauzės metu įrašė nostalgišką muzikinį albumą „Ruduo nesibaigiančioj metų alėjoj“, kurio dainos gyvai skambės AGATA LT virtualioje scenoje.

   

  „Šis albumas tarsi memuarų knygą, jį sudaro 12 dainų, kurias sieja viena tematika – praėjusio amžiaus, 7 dešimtmečio kartos bandymas sugrįžti į pradžią, kuri tokia paprasta, šviesi ir nepagadinta. Džiaugiuosi susipažinęs su garso režisieriumi Justinu Ladyga, turinčiu fantastišką muzikinį skonį ir pojūtį. Tai didžiausias mano džiaugsmas ir atradimas, jį drąsiai galėčiau vadinti šio albumo bendraautoriumi“, – pasakoja A. Kaniava.

   

  Atlikėjas A. Kaniava sako, kad jis, kaip ir daugelis meno žmonių, jaučia stiprų kūrybinį troškulį, pasiilgo suktis tarp žmonių šurmulio ir gyvų emocijų scenoje.

   

  „Kai jau beveik pusė metų mes be jokio pagalbos sukamės, kiekvienam yra labai svarbu suvokti, kad mes kuriame kažką tikrai gražaus, svarbaus ir reikalingo. Nesvarbu, kiek metų praėjo nuo paskutinio albumo, į studiją ir sceną visada žengi lyg pirmą kartą – ir baisu, ir labai norisi. Tai žavu ir paslaptinga – lyg spektaklio kūrimas teatre. Viskas vyksta čia ir dabar – nuoširdžiai nežinai, kas iš to išeis“, – mintimis dalinasi A. Kaniava.

   

  Tris mėnesius besitęsiantį koncertų ciklą „Muzikos salė | Gyvai“ uždarys jaunosios kartos dainų kūrėja ir atlikėja Gabrielė Vilkickytė, kuri virtualioje scenoje surengs finalinį pasirodymą – skambės muzikiniai kūriniai iš naujausios albumo „Švelnumas“.

   

  „Pats žodis švelnumas man yra labai brangus, privatus ir net toks pikantiškas. Iš savo patirties žinau, kad žymiai sudėtingiau ir trapiau būti švelniu, įsiklausančiu, girdinčiu, glostančiu ir atsiveriančiu. Šis žodis tuo pačiu simbolizuoja ir visą mano albumo galutinę stotelę – visos albumo dainos yra apie žmogų, einantį iš tamsos į šviesą, kuris nežino, kad kažkas toje šviesoje laukia. Šiam veikėjui atrodo, kad jis vienas išsineš savo vėliavą, bet jis prieina paskutinę dainą ir sužino, kad yra laukiamas. Tai švelnumas ne tik sau ir gyvenimui, bet ir kitam žmogui“, – mintimis dalinasi G. Vilkickytė.

   

  Kalbant apie kūrybinį procesą karantino metu, atlikėja atvirai pasakoja, kad buvo daug išbandymų ir atkaklaus darbo su savimi. Visgi, rezultatas – puikus, po didelių paieškų ir ryžto gimė albumas, kuriame nugulė ir dainos su ją įkvepiančiais scenos atlikėjais.

   

  „Turėjau labai daug su savimi kalbėtis, buvo dienų, kai atrodė, kad jau yra pasiektas mirties taškas ir albumo nebebus. Visgi, džiaugiuosi, kad leidau ir savimi patikėjau. Iki šių metų aš albumą kūriau visai viena – iš tikrųjų net nežinau, ar kūriau, tiesiog tai buvo tarsi kvėpavimas. Muzika man padeda susibalansuoti. Šiame albume taip pat yra dainų su mane įkvepiančiais žmonėmis: Free Finga ir Abudu. Mano muzikiniame procese taip pat labai svarbus Tomas Jacevičius ir Aurelijus Sirgedas, kurie tarsi mano profesiniai dievukai, kuriems jaučiu ir didelę meilę, pagarbą, o kartais pykstu ar nesutinku“, – teigia G. Vilkickytė.