Naujienos

 • MIESTIEČIUS SUBŪRĖ „PAŽAISLIO LIEPŲ ALĖJOS VAKARAI“

  Naujiena | 2020-07-02
 • MIESTIEČIUS SUBŪRĖ „PAŽAISLIO LIEPŲ ALĖJOS VAKARAI“

  Naujiena | 2020-07-02

  Visus debesis nuviję į sostinę scenos smarkuoliai „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ skelbė „Pažaislio liepų alėjos vakarų“ pradžią. Festivalio koncertai miestiečius kvies iki pat rugsėjo.

  Nuolatiniai lankytojai

  „Sveiki! Smagu, kad jūsų tiek daug. Mes čia gal penktą kartą ir penktą kartą oras geras. Linkiu, kad jis toks ir liktų, o tuo metu Vilniuje lietus lytų“, – trečiadienio vakaro svečius sveikino ir pirmąją dainą sostinei dedikavo „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

  Netrukus, vienas po kito jų lūpose suskambo žinomiausi kūriniai, susirinkusiuosius kėlę iš sėdimų vietų ir privertę dainuoti kartu. Kauniečių pora Asta ir Vilimas – ištikimi festivalio „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ bičiuliai. Unikalioje erdvėje su vaizdu į Pažaislio vienuolyno rūmų ansamblį, kur tradiciškai užuovėją randa ir rokas, ir populiarioji muzika, ir autorinė kūryba, pora taisėsi jau ne pirmą kartą, todėl neabejojo, kad šiųmetis sezonas, nors ir trumpesnis, nepagailės geros muzikos.

  ” data-onload=”(function l(a,b){function c(){b?S.open():S.open(„text/html”,”replace”);S.write(Y);u.__rendered__=!0; C[F+”__rendered__”]=!0;m=a.offsetWidth;n=a.offsetHeight;q=u.document.body;q.style[„float”]=”left”;h=q.offsetWidth;l=q.offsetHeight;r=q.scrollWidth;p=q.scrollHeight;u.adjustFrame=f;C[F]&&(J(C[F]),C[F]=null);C[F]=ba(f,50);x(e,3E3)}function d(){x(function(){J(C[F]);C[F]=null},5E3)}function e(){d();S.close()}function f(){var b=0,c=0;h=q.offsetWidth;l=q.offsetHeight;r=q.scrollWidth;p=q.scrollHeight;g=h>r?h:r;k=l>p?l:p;for(var d=0;d<q.childnodes.length;d++){var e=”q.childNodes[d];e.offsetWidth&&(b=Math.max(b,” e.offsetwidth),c=”Math.max(c,e.offsetHeight))}if(m!=g||n!=k||t!=b||v!=c)b&&c&&b”>=h&&c>=l?(T.width=b+”px”,T.height=c+”px”):(T.width=g+”px”,T.height=k+”px”),m=a.offsetWidth,n=a.offsetHeight;t=b;v=c}var g,k,h,l,m,n,r,p,q,t,v,u=a.contentWindow,C=u.parent,F=”_inter_”+a.id,x=C.setTimeout,ba=C.setInterval,J=C.clearInterval,Y=a.getAttribute(„data-contents”),T=a.style,S=u.document;u.__rendered__||C[F+”__rendered__”]||(u.__rendered__=!0,b?c():x(c,0))})(this,false)” style=”-webkit-appearance: none; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 16px; vertical-align: middle; outline: none; box-sizing: border-box; display: block; overflow: hidden; position: relative; font-family: „Open Sans”, sans-serif; width: 0px; height: 0px;”>

  „Jei anksčiau būdavo apie vienuolika koncertų, šiemet jų bus devyni. Iš principo du nusiėmė. Darėme mažesnius tarpus, kad į likusius mėnesius sutalpintumėme daugiau koncertų“, – kalbėjo viena iš organizatorių, „Bardai.lt“ kultūros projektų vadovė Alina Semionova.

  Pasiruošimas septintam sezonui, anot jos, taip pat buvo kitoks. Nors programa buvo sudaryta ir su atlikėjais sutarta dar vasarį, šalyje paskelbus karantiną, iki pat paskutinės minutės nebuvo aišku, kaip šiemet atrodys „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ ir ar iš viso jie įvyks.

  „Džiaugiamės, kad šiandien žmonės pasirinko ne pajūrį ar lauko kavinę, o atvyko čia. Labai tikimės, kad ir kituose koncertuose sulauksime daug miestiečių ir Kauno svečių“, – nors automobilių stovėjimo aikštelė šalia „Monte Pacis“ buvo sausakimša, žmonių, anot A.Semionovos, susirinko kur kas mažiau nei įprastai.

  Nors karantinas baigtas, renginių organizatoriai vis dar priversti riboti žmonių srautus. Koncertuose, vyksiančiuose iki liepos 16 dienos, klausytojų gali būti iki 700, o po liepos 16-osios– 1 tūkst.

  Kiekvienam skoniui

  Organizatoriai patikino, kad šios vasaros festivalio programoje – atlikėjų ir grupių asorti, patenkinsianti kiekvieno skonį. Liepos 8-ąją , kiek neįprastu laiku – 22 val. į šviesų ir teatro magijos vakarą pakvies žinomas aktorius, atlikėjas Andrius Kaniava. Sulaukęs pačių geriausių publikos vertinimų, teatralizuotas pasirodymas „Naktis teatre“ pirmą kartą suskambės ir Pažaislyje. Liepos 15 dieną susirinkusiesiems lenksis legendiniai Orestas ir Džilda Vaigauskai. Pora ne tik primins  auksinės lietuviškos estrados melodijos, bet ir pasidalins asmeninio gyvenimo paslaptimis. Liepos 16-ąją Pažaislis pakvips liepų medumi ir romantika – pirmą kartą čia bus surengtas poezijos ir muzikos vakaras kartu su aktoriais Andriumi Bialobžeskiu ir Giedriumi Arbačiausku.

  „Šiemet sulauksime mūsų scenoje seniai bebuvusios Rūtos Ščiogolevaitės. Drauge su ja koncertuos  Paulius Zdanavičius“, – liepos 29-osios koncertą anonsavo A.Semionova.

  Rugpjūčio 5 dieną Česlovas Gabalis su grupe „Pelenai“ primins geriausias roko legendos Rodo Stewarto dainas. Rugpjūčio 12-ąją – charizmatiškasis „Baltasis kiras“ ir nuotaikingą muzikinį spektaklį „Graži ir galinga“ parodysianti merginų aktorių grupė iš Klaipėdos jaunimo teatro. Besibaigiant rugpjūčiui, 26 dieną, autorinį koncertą surengs aktorius Kostas Smoriginas, o rugsėjo 2-ąją  koncertų ciklo uždarys Lino Adomaičio gyvo garso koncertas.

  Šaltinis: Kauno.diena.lt