Renginiai

 • Kostas Smoriginas. Autorinis koncertas | Vilnius

  Koncertas
  nuo birželio 19 d. iki vasario 14 d.
  Vasaros terasa (Vilniaus g. 39, Vilnius)
 • Kostas Smoriginas. Autorinis koncertas | Vilnius

  Koncertas

  Perkelta iš 2020 m. gruodžio 8 d. 19 val. bei 2021 02 14, 19:00

  2021 06 19, 19:00 Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ į Vasaros terasą, Vilniuje, (Vilniaus g. 39) pakvies aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Kosto Smorigino gerbėjus. Atlikėjas žada pristatyti naujas, dar negirdėtas dainas, papildyti repertuarą seniau sukurtais, bet nepelnytai paliktais nuošaly kūriniais, ir, žinoma, nepamiršti ir ištikimų klausytojų atmintyje gyvenančių dainų. Scenoje K. Smoriginą lydės artimiausi bendražygiai: kompozitorius ir ilgametis jo dainų aranžuotojas Audrius Balsys bei gitaros virtuozas Martynas Kuliavas.

  2020 m. karantininis pavasaris menininkui buvo išties produktyvus: balandžio mėnesį (prieš pat jo gimtadienį) pasirodė Arno Ališausko knyga „Kostas. Eskizai scenos generolo portretui“ (išleido „Tyto alba“), kurioje atvirai, šmaikščiai, jautriai kalbama apie Artisto gyvenimo ir kūrybos kelią. Apie teatrą kaip šeimą, ir šeimą kaip teatrą. Apie sutiktus žmones. Apie muziką – nuolatinę K. Smorigino gyvenimo palydovę. Joje pasisako Artisto kolegos, draugai, šeimos nariai. Knyga itin atvira, tad skirta tikrai ne silpnų nervų skaitytojams. Balandį turėjęs įvykti pristatymas buvo perkeltas į liepos mėnesį, ir dėl to tapo tik labiau išlauktas, įelektrintas pozityviomis emocijomis ir griausmingais žiūrovų aplodismentais.

  Netrūko ir iššūkių: gegužės mėnesį Kostas Smoriginas entuziastingai atsiliepė į  „Bardai LT“ kvietimą surengti koncertą ant… lėktuvų angaro stogo Bistrampolio dvare (dėl tuo metu galiojančių draudimų buvo leidžiami tik „drive-in“ koncertai). Stiprus vėjas, žiūrovai, sėdintys automobiliuose ir į dainas reaguojantys valytuvų judesiais bei signalais, išties kūrė makabrišką įspūdį. Tiek pačiam atlikėjui ir jo muzikantams, tiek ir klausytojams bei organizatoriams šis koncertas ilgam išliks atmintyje.

  O  vasarą vainikavo įspūdingas ir galingas Kosto Smorigino ir Vytauto Lukočiaus „Vilniaus Sinfoniettos“ pasirodymas kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose. Ten pat buvo pristatyta naujausia (išleista po 7 metų pertraukos) geriausių dainų kompaktinė plokštelė, kurioje sudėti gyvi įrašai iš 2019 m. vykusio koncertinio turo su orkestru. 2021 metų vasario mėn. pasirodė pirmoji atlikėjo kūryboje dviguba vinilinė plokštelė.

  Organizatoriai viliasi, kad jokie netikėtumai ar apribojimai nesutrukdys susitikti birželio 19 d. Vilniaus mokytojų kiemelio vasaros terasoje ir pasisemti Kosto Smorigino dainose užkoduotų vilties, jėgos, išminties ir šviesos. Koncertas skiriamas visiems atlikėjo kūrybos gerbėjams.

  BARDAI LT INFORMACIJA