Naujienos

 • JAUNŲJŲ DAINŲ AUTORIŲ STOVYKLA KVIEČIA KURTI IR ATRASTI

  Naujiena | 2023-03-07
 • JAUNŲJŲ DAINŲ AUTORIŲ STOVYKLA KVIEČIA KURTI IR ATRASTI

  Naujiena | 2023-03-07

  2023 m. birželio 25 – liepos 2 dienomis į kūrybinę Jaunųjų dainų autorių stovyklą kvies geros muzikos ekspertai  „Bardai LT”. Jau vienuoliktus metus iš eilės organizuojama stovykla vyks amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai”, Rūdiškėse (Trakų raj.). Kūrybinius užsiėmimus stovykloje ves aktoriai Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis, Darius Miniotas bei atlikėja Vilija Radvilė.

  Visos stovyklos veiklos koncentruojamos į kūrybinį procesą: muzikos kūrimą, instrumentų valdymo įgūdžių tobulinimą, poezijos analizę ir eilėraščių pritaikymą muzikai, teksto rašymą (individualiai arba grupėje). Skatinama kurti ir dainuoti gimtąją kalba, skaityti ir atrasti lietuvių autorius (poetus, prozininkus). Į procesą įsitraukia ir kasdien atvykstantys dienos svečiai (žinomi aktoriai, muzikantai, poetai, rašytojai, etnologai), kurie diskutuoja su jaunimu, dalinasi įžvalgomis ir bendrai kuria – rašo, atlieka arba groja. Kiekviena stovyklos diena yra skirta konkrečiai temai (liaudies daina, autorinė daina, žinomo atlikėjo dainų interpretacija, dainos kūrimas pagal pasirinkto poeto arba savos kūrybos tekstą), pagal tai ir formuojamas repertuaras finaliniam pasirodymui.

  Šiemet viešas stovyklos dalyvių ir jų mokytojų koncertas vyks atsinaujinusioje Trakų Vokės dvaro sodyboje liepos 2 d. 14 val. ir skambiai vainikuos savaitės darbus.

  Projektą dalinai finansuoja Lietuvoos kultūros taryba ir asociacija LATGA.

  Nuoroda registracijai: http://www.bardai.lt/stovykla