Renginiai

 • G.Storpirščio monospektaklis „Žmonės ant tilto“

  Koncertas
  nuo birželio 19 d. iki birželio 19 d.
  Taujėnų kultūros centras
 • G.Storpirščio monospektaklis "Žmonės ant tilto"

  Koncertas

  Pagal Wislawos Szymborskos eiles
  Valstybinio jaunimo teatro aktorius, teatro pedagogas, režisierius, bardas Gediminas Storpirštis pristato savo antrąjį monospektaklį „Žmonės ant tilto“.

  Pirmąjį monospektaklį pagal Mikalojaus Vilučio esė „Sriuba“ aktorius sukūrė 2016 m. Žiūrovų dėmesio, vaidmenų ir koncertų nestokojantis G. Storpirštis į klausimą, kas paskatino išbandyti save monospektaklyje, yra atsakęs, kad smalsumas: „Kaip ir M. Vilučiui brandžiame amžiuje reikėjo drąsos iš dailės šokti į literatūrą bei savo rašymus viešai paskelbti, taip ir man keliaujant į vėlyvesnį kūrybinį etapą norisi naujų kūrybinių iššūkių“, – sakė aktorius.

  G. Storpirštis ne tik kuria dainas pagal daugelio poetų eiles bei jas atlieka, bet ir pats rašo poetinius tekstus. Todėl nenuostabu, kad antrajam monospektakliui aktorius pasirinko žymiosios lenkų poetės, Nobelio premijos laureatės Wisławos Szymborskos (1923–2012) poeziją. Aktorius sako, kad jo kaip kūrėjo kasdienybę ženklina amžina abejonė, nežinojimas: „Kas toliau?“ Įstabiosios W. Szymborskos kūrybą, pasirodo, taip pat maitino šis klausimas, šis žodis „nežinau“. Kūrybą ir jos lydimą gyvenimą aktorius vadina gyva tėkme, nuolatiniu esminių klausimų permąstymu.

  G. Storpirštis apie naująjį monospektaklį: „Spektaklio eskize „Žmonės ant tilto“ – lenkų poetės Wisławos Szymborskos kūryba ir dviejų lietuvių poečių Daivos Čepauskaitės bei Violetos Palčinskaitės eilės, spektaklyje virtusios dainomis. Kodėl šis vakaras skirtas tik moterų poezijai? Galbūt todėl, kad moterys yra vartai, per kuriuos į pasaulį žengia gyvybė. O moterys poetės neretai tampa Pasaulio Motinomis.
  Jos moka laukti ir įsiklausyti…
  Jos įprato budėti prie gyvybės vartų.
  Ir gal todėl jų poetinę klausą pirmiausia pasiekia tai, kas dar tik beldžiasi į pasaulį, kas dar trapu, bet turi būti išgirsta, kas gyvybiškai svarbu mums visiems – šiuo metu gyvenantiems Žemėje.“

  Spektaklio trukmė 1 val.
  ———————————————

   

  Renginys nemokamas