Renginiai

 • Dedikacija Leonard‘ui Cohen‘ui – DAINOS BOKŠTAS | Kaunas

  Koncertas
  nuo lapkričio 20 d. iki lapkričio 20 d.
  VDU didžioji salė, Kaunas
 • Dedikacija Leonard‘ui Cohen‘ui – DAINOS BOKŠTAS | Kaunas

  Koncertas

  Pirmą kartą Lietuvoje: dedikacija Leonard‘ui Cohen‘ui – muzikinė-poetinė programa DAINOS BOKŠTAS

  „I‘m just paying my rent every day

  in the Tower of Song“

  Garsiam litvakui, dainininkui, dainų autoriui, poetui ir novelistui Leonard‘ui Cohen‘ui 2024 m. būtų sukakę 90 metų. Pagerbiant dainiaus atminimą žinomi Lietuvos dainininkai ir aktoriai jungiasi į muzikinį-poetinį projektą „Dainos bokštas“, kurį inicijuoja geros muzikos ekspertai „Bardai LT“. Keturi koncertai keturiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Palangoje – numatyti šių metų lapkričio mėnesį.

  Kruopščiai atrinktos L. Cohen dainos (dalis jų išverstos į lietuvių kalbą) suskambės Vlado Bagdono, Česlovo Gabalio, Linos Rastokaitės, Ramintos Naujanytės – Bjelles, Mariaus Jampolskio ir Andriaus Bialobžeskio balsais. Vytauto Lukočiaus surinkta ritmo grupė įneš gyvo, sodraus ir jausmingo skambesio, o režisierius Alvydas Šlepikas suteiks reginiui teatrališkumo ir leis labiau pažinti žinomo kūrėjo asmenybę.

  Leonard‘o Cohen‘o, gimusio Kanadoje, šaknys – lietuviškos, abu jo seneliai gimė Lietuvoje. Pats L. Cohen‘as taip ir nespėjo apsilankyti Lietuvoje, tačiau Vilnius (vienintelis miestas Europoje) gali didžiuotis turėdamas šio legendinio dainų mago skulptūrą, kurią pradėjo kurti kitas didis menininkas, skulptorius Romualdas Kvintas, o po jo mirties pabaigė jo mokinys Martynas Gaubas.

  Legendinis bardas laikomas vienu ryškiausių ir didžiausią įtaką XX a. antrosios pusės muzikai padaręskūrėjas. Už gyvenimo nuopelnus 2010 m. jis pelnė prestižinį „Grammy“ apdovanojimą. Cohen‘o dainos ir poezija padarė didelę įtaką daugeliui dainų autorių ir muzikantų. Dainos dažnai emociškai intensyviai pakrautos, jausmingos, kupinos aistros, ryškių vaizdinių, apdainuojamos temos: religija, vienatvė,seksualumas, sudėtingi žmonių santykiai, mirtis.

  Visi neabejingi Leonard‘o Cohen‘o kūrybai kviečiami tapti šio neeilinio reginio liudininkais ir prisiliesti prie legendinio dainų mago asmenybės.