Renginiai

 • ATŠAUKTA! DABAR MANY VISAI KITA UGNIS | Alytaus teatras

  Spektaklis
  nuo lapkričio 24 d. iki lapkričio 24 d.
  Alytaus teatras
 • ATŠAUKTA! DABAR MANY VISAI KITA UGNIS | Alytaus teatras

  Spektaklis

  DABAR MANY VISAI KITA UGNIS  (Vaidina S.Uždavinys) | Alytaus teatras

   DĖMESIO, SPEKTAKLIS ATŠAUKIAMAS. DĖL BILIETŲ GRĄŽINIMO RAŠYKITE info@kakava.lt

  2022 11 24 | 18:00 Alytaus miesto teatro didžioji salė

  Režisierius Saulius Varnas spektaklį sukūrė Samuelio Becketto pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais.

  Pagrindinį – Krepo – vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius Sakalas Uždavinys.

  Lietuvoje ir užsienyje spektaklius statantis režisierius S. Varnas dažnai renkasi sudėtingą dramaturginę medžiagą ir kiekvienąkart sukuria ypatingą teatrinį kosmosą.

  Šįkart centrine spektaklio ašimi tampa absurdo teatro demiurgo S. Becketto Krepas, bandantis išsižadėti pasaulio ir meilės – įvykdyti tai, kas neįmanoma – egzistuoti be žmogiškumo ir pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė.

  Viename iš laiškų S. Beckettas rašė, kad negalima žinoti, ar meilė turi kažkokią transcendentinę reikšmę. Krepas yra kartu ir tragiškas, ir groteskiškas, neigdamas transcendentinio artumo galimybę ir kartu vis grįždamas prie neįkainojamos savo patirties, kai paskutinį kartą jo siela paniro į jos sielą ir įvyko egzistencinė bendrystė. Šį herojaus balansavimą ant emocinio lyno puikiai atskleidžia daugiabriaunis aktoriaus S. Uždavinio talentas.

  Spektaklio atmosferą įtaigiai kuria scenografė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Pijus Vasiliauskas, garso ir vaizdo operatorius – Linas Kubekas.

  Spektaklio trukmė 1 val. 10 min.