Naujienos

 • Ansamblis „Suliko“ sugrįžta į Lietuvą: „Geriausios lauktuvės iš Lietuvos – juoda duona“

  Naujiena | 2023-07-14
 • Ansamblis „Suliko“ sugrįžta į Lietuvą: „Geriausios lauktuvės iš Lietuvos – juoda duona“

  Naujiena | 2023-07-14

  Tbilisio operos ir baleto teatro solistai, susibūrę į ansamblį „Suliko“, ruošiasi koncertiniam turui po Lietuvą, repetuoja naują programą ir nekantriai laukia susitikimo su publika. Apie ryšį su mūsų šalimi, lūkesčius ir mėgstamiausias lauktuves kalbamės su ansamblio vadovu Vano Galuašvili.

  Vaniko, pasidalykite, kas įvyko „Suliko“ kūrybiniame gyvenime per pastaruosius metus?

  Kaip žinote, visi ansamblio nariai yra Tbilisio operos ir baleto teatro solistai. Šiais metais mūsų teatre buvo itin daug premjerų ir dainavome faktiškai visose iš jų, tad darbo ir muzikos tikrai netrūko. Pradėjome įrašinėti ir naują muzikos rinkinį, kurį sudarys net 7 plokštelės: vienoje skambės kartvelų liaudies dainos, antroje – miesto romansai, trečioje – bažnytinės giesmės, ketvirtoje – chorinės dainos, kitose – operos klasika bei arijos iš kartvelų kompozitorių operų. Įrašai reikalauja daug laiko, energijos ir išteklių. Tai bus labai solidus, rimtas rinkinys. Surengėme didelį naujametį koncertą, nemažai gastroliavome ir po Sakartvelą. Pirmą kartą „Suliko“ gyvavimo istorijoje teko atsisakyti vienų užsienio gastrolių dėl didelio krūvio teatre. Tačiau „Bardai LT“ kvietimas koncertuoti Lietuvoje visada itin laukiamas ir svarbus, be to, liepos mėnesį teatras išeina atostogų, ir mes galime atvykti į jūsų šalį ilgesniam laikui. Būtent tai ir padarysime.

  Kokiais kūriniais pasipildė „Suliko“ repertuaras?

  Įtraukėme naujų dainų – tai daugiabalsiai kūriniai, folkloras, taip pat darome muzikinį eksperimentą – keliais balsais atliekame Kalafo ariją iš G. Puccini operos „Turandot“. Tai labai sužavėjo publiką. Šiuo metu paruošėme ir žinomą kūrinį „O sole mio“, kurį atliksime per gastroles.

  Kaip jūs manote, kodėl lietuviams yra toks artimas kartvelų muzikos skambesys, kodėl ji rezonuoja, nors mūsų tautos tokios skirtingos – ir temperamentu, charakteriu, ir istorija. Ką jūs matote bendro tarp mūsų šalių?

  Sakyčiau, kad tai žmonių santykiai. Taip, sutinku, mūsų tautų labai skirtingi temperamentai, bet visa ko pagrindas – santykis tarp žmonių. Pavyzdžiui, mes, ansamblio nariai, prieš važiuodami gastrolių į Lietuvą tarpusavyje kalbame, kad vykstame į savo šalį. Lietuva iš tiesų mums – labai artima šalis. Be abejo, Sakartvelas yra mūsų tėvynė, vieta, kur gimėme, gyvename, mylime, bet labai vertiname Lietuvą – galima sakyti, tai antra mūsų tėvynė. Iš klausytojų, kitų žmonių mes gauname tokią energiją, tiek meilės, kad su džiaugsmu nuo scenos dosniai atiduodame viską. Nes kai matai žmonių akyse meilę ir pagarbą mums, mūsų šaliai, kultūrai ir muzikai, kaip lietuviai jautriai reaguoja į daugiabalsį skambėjimą, negali likti abejingas. Kiekvienoms gastrolėms mes lrimtai ruošiamės ir labai glosto širdį, kad mus jau pažįsta Lietuvoje, žmonės sveikinasi gatvėse, išgirstame gražių žodžių ir palinkėjimų. Kaip ir minėjau, svarbiausia – žmonių santykis, kurį mes labai vertiname.

  Ką dažniausiai „Suliko“ nariai parveža savo artimiesiems iš gastrolių po Lietuvą?

  Labai įvairiai. Bet visų svarbiausios lauktuvės yra juoda duona, kurią mes gerbiame, mėgstame ir visada kiekvienas parsivežame namo po kepaliuką. Aišku, dar įvairių dovanų savo vaikams, anūkams – to, ko neturime savo šalyje.

   

  Su kokiomis mintimis, lūkesčiais ansamblis „Suliko“ grįžta į Lietuvą?

  Labai norėčiau išskirti ir pasakyti kelis žodžius apie mūsų draugus, kurie jau daugiau nei ketverius metus kviečia mus į Lietuvą ir kiekvienąkart nustebina, surengia išskirtinius vakarus. Tai BARDAI LT – mūsų artimi draugai. Jiems esame labai dėkingi už tokį šiltą ryšį, o šiemet – ypač, nes BARDAI LT švenčia savo 15 metų jubiliejų. Ta proga juos labai nuoširdžiai sveikiname, linkime daugybės sėkmingų, prasmingų koncertų. Tie žmonės – nepaprastai darbštūs profesionalai, degantys tikėjimu savo veikla, tiesiog labai geros, jautrios asmenybės, kurios daro viską, kad tiek žiūrovai, tiek atlikėjai jaustųsi komfortiškai ir patirtų teigiamų emocijų. Viso ansamblio „Suliko“ vardu pasveikinsime juos per šventinį koncertą liepos 28 d. Vilniuje, Vasaros terasoje, o kartu – ir visus BARDAI LT draugus, pakeleivius, kurių yra labai gausu.

  Iki susitikimo, Lietuva! Su nekantrumu laukiame gastrolių.

  Ansamblio „Suliko“ koncertai Lietuvoje

  Liepos 23 d. 18 val. – Palangos kurhauze

  Liepos 25 d. 19 val. – Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje

  Liepos 26 d. 19 val. – Kauno valstybinėje filharmonijoje

  Liepos 29 d. 18 val. – Dusetų kultūros centre-galerijoje

  Liepos 30 d. 16 val. – Bistrampolio dvare

  Įsigyti bilietą.