Renginiai

 • Andrius Kaniava. Žemiškoji komedija „Trečioji Evangelija Pagal Andrių“ | PREMJERA | Kaunas

  Spektaklis
  nuo rugsėjo 4 d. iki rugsėjo 4 d.
  Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemas, Vytauto pr. 52, Kaunas
 • Andrius Kaniava. Žemiškoji komedija „Trečioji Evangelija Pagal Andrių“ | PREMJERA | Kaunas

  Spektaklis

   Kaniava pristato žemiškąją komediją

  „Trečioji Evangelija Pagal Andrių“ pagal A. Užkalnio knygą

  2022 m. rugsėjo 4  d. 18 val. Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje (Vytauto per. 52, Kaunas) aktorius Andrius Kaniava pristatys žemiškąją komediją „Evangelija pagal Andrių“. Žiūrovų laukia atviras aktoriaus pokalbis pagal rašytojo Andriaus Užkalnio knygą „Trečioji evangelija” apie paprastus ir nepaprastus žmones ypatingais laikais.

  Šmaikščiai ir nuoširdžiai, besiremdamas tikromis istorijomis bei asmenine patirtimi, Andrius Kaniava kvies žiūrovus keliauti į netolimą praeitį, į laikotarpį, kuris prasideda 90-aisiais ir baigiasi 2000 – aisiais metais. Vieniems tai – jų paauglystės ir atradimų laikas, kitai kartai – staigus pokyčių metas.

  Atkūrus nepriklausomybę, viskas, kas pasirodydavo visuomenėje buvo nauja ir nematyta. Geriau, gražiau, kokybiškiau, skaniau. Kvapniau. Keitėsi tradicijos, namų aplinka, gatves užplūdo iki tol tik žurnaluose matyti automobiliai, drabužių spintas – vakarietiškos mados, o palydovinė televizija leido įsijungti, kokį tik nori kanalą. Remdamasis Andriaus Užkalnio ironija ir įžvalgomis bei to laikmečio melodijomis, Andrius Kaniava neleis žiūrovams nuobodžiauti ir drauge ners į prisiminimus – KUR mes gyvenome, KĄ vairavome, KUR ir KUO maitinomės, KAIP rengėmės, KAIP pramogavome.

  „Pirmąjį Nepriklausomos Lietuvos dešimtmetį gėrėme į save viską nekritiškai ir iš karto. Kad būtų kitaip, reikėjo laiko ir patirties, o laiko ir patirties nebuvo. Tai mūsų didžiojo mokymosi, nubalnotų kelių ir sukruvintų krumplių laikotarpis. Ir mūsų praeitis, kuri jau ilsisi muziejuje. Vienintelis dalykas, iš tų laikų dar nepasiekęs muziejaus, esame mes patys. Apie mus ir pašnekėsime” – kviesdamas į žemiškosios komedijos premjerą žada Andrius Kaniava.

  Susitikime ir prisiminkime mūsų naujųjų laikų istoriją.

  Esant lietingam orui, pasirūpinkite apsauga nuo lietaus.